Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
"SOSYAL HAYATA KATILIYORUM; EĞLENİRKEN ÖĞRENİYORUM" PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİ
 

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Samsun Çalışma ve İş Kurumu ile 13.10.2015 tarihinde paydaş kurum ortaklık beyannamesi imzalanarak “Sosyal Hayata Katılıyorum; Eğlenirken Öğreniyorum” projesi hayata geçirilmiştir.  

İmzalanan protokol gereği farklı görevleri üstlenen kurumlar ile işbirliği içinde hareket edilerek projenin alt yapısı oluşturulmuş ve projenin başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi ve tamamlanması sağlanmıştır.

Proje kapsamında Samsun genelinde örgün öğretime devam etmeyen, açıköğretim lisesinde okuyan 15-18 yaşları arasında 10 kız çocuğuna 15/10/2015 ve 22/01/2016 tarihleri arasında makrome dokuma kursu verilmiş, kurs süresince sosyal ve kültürel faaliyetler çerçevesinde gezi ve yemek programları düzenlenmiştir.

 

       02.03.2016 tarihinde Polisevi protokol salonunda  Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, İl Emniyet Müdürü Sayın Vedat YAVUZ,  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Sefer ARLI, Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Sayın Tekin BALCI, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Sayın Hasan KILIÇASLAN, Milli Eğitim Müdürü Sayın Aytekin GİRGİN, Gençlik Ve Spor Hizmetleri ARGE Müdürü Celalettin KAPÇAK’ın katılımlarıyla sertifika töreni gerçekleştirilmiştir.

       Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, “Bu yavrularımızı tebrik ediyoruz.Onları kutluyorum. Diğer taraftan bu tarz kurslar aslında bir meslek edinmeye yönelttiği gibi insanların el becerilerini ortaya çıkartıyor. Birde bazı şahısların yeteneklerini keşfetmeye fırsat olmuş oluyor.  Onun İçin bu kızlarımız bu yavrularımız mutlak suretle buradan aldıkları bilgileri belki farklı kurslarla destekleyerek hayata hazırlama veya hazırlanma fırsatı elde edecekler. Makrome kursuyla beraber bir el becerisi edindiler. Özellikle çok farklı kurslara katılıp kendi yeteneklerini de belki fark edemeyecekleri yeteneklerini de ortaya çıkartıp onun üzerine ısrarla gitmeleri gerekiyor. Ben emeği geçen katkısı olan bütün çalışma arkadaşlarıma, ilgililere teşekkür ediyorum. Yavrularımızı kutluyorum. İnşallah bundan sonraki hayatlarında daha güzel şeyler ortaya koyarlar. Biz valilik olarak üzerimize düşen bir şey varsa mutlak suretle kendi yanlarında olacağımızı da bilmelerini istiyoruz.  Hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum.” dedi.

  İl Emniyet Müdürümüz Sayın Vedat YAVUZ, “Sosyal hayata katılmak, katkı sağlamak ve etkileşim ile doğru platformda bulunmanın vazgeçilmez bileşeni olduğu; sosyal aktivitelerin davranış ile kaynaştığı noktalar, bu proje sayesinde karşılıklı olarak değerlendirilmiştir. Kurs süresince yeni arkadaşlık ortamı oluşturulmuş,  kendilerini toplum içinde doğru ifade edebilmeleri, sosyal yaşamlarını doğru yönlendirebilmeleri için destek olunmuş, farklı alanlarda yetenekleri olan kızlarımız için ortak kurumlarla işbirliği içerisinde olunarak gerekli destek sağlanmıştır. Toplumumuz siz değerli kızlarımızdan çok güzel başarılar beklemektedir. Emeğin değeri ve ayırdığınız zamanın projenin bereketi olarak eminim size geri dönecektir.Kurs süresince kızlarımızla personellerimiz arasında iyi diyaloglar kurularak,  motivasyonu yüksek ve başarılı geçebilmesi için, proje daha eğlenceli hale getirilerek gezi, sinema ve yemek programları düzenlenmiştir. Ayrıca belirtmek gerekirse proje sonunda çocuklarımız file ve ağ örme konusunda el becerisi kazanmış olmaları nedeniyle, iş istihdamlarının sağlanması konusunda gerekli çalışmalar her anlamda koordinasyon ile yapılmaktadır. Bu projede emeği geçen kurumlara, personelimize ve kursiyerlerimize teşekkür ederim.” dedi.

 
 
 
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • IPA
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • KGYS
 • BİMER
 • İçişleri Bakanlığı
 • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
 • Polis Radyosu